Permanente link
Naar de actuele versie van de regeling
https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR764470
Naar de door u bekeken versie
https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR764470/1
Besluit verbod op onttrekking van oppervlaktewater Citters I en Citters II
Geldend van 15-07-2026 t/m heden
Intitulé
Besluit verbod op onttrekking van oppervlaktewater Citters I en Citters IIHet dagelijks bestuur van Waterschap Rivierenland;
overwegende dat:
- •
door de aanhoudende droogte er waterschaarste dreigt in delen van het Land van Maas en Waal waar geen wateraanvoer mogelijk is;
- •
door de onttrekking van oppervlaktewater deze waterschaarste toeneemt;
- •
het dagelijks bestuur op basis van artikel 1.6.6 van de Waterschapsverordening Waterschap Rivierenland de mogelijkheid heeft om een onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater af te kondigen in geval van grote waterschaarste;
- •
dat het doel van dit verbod is de waterschaarste tegen te gaan;
- •
het onttrekkingsverbod tot een nader te bepalen tijdstip geldt;
gelet op artikel 1.6.6 van de Waterschapsverordening Waterschap Rivierenland;
BESLUIT
Artikel 1
Vanaf woensdag 15 juli 2026 tot nader order een onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in te stellen voor alle peilgebieden die vallen binnen het streefpeilenplan Citters: CIT001, CIT002, CIT003, CIT004, CIT005, CIT006, CIT007, CIT008, CIT009, CIT010, CIT011 en CIT012. (zie bijgevoegde kaart).
Artikel 2
Dit verbod niet te laten gelden voor onttrekkingen van oppervlaktewater ten behoeve van:
- •
veedrenking;
- •
brandbestrijding;
- •
irrigatie middels druppelbevloeiing.
Artikel 3
Dit verbod niet te laten gelden tussen 12:00 en 18:00 uur voor onttrekkingen van oppervlaktewater ten behoeve van:
- •
het koelen van appels en peren;
- •
het koelen van stallen.
Ondertekening
Aldus vastgesteld in de vergadering van het college van dijkgraaf en heemraden van Waterschap Rivierenland d.d. 13 juli 2026.
het college van dijkgraaf en heemraden van Waterschap Rivierenland,
de loco secretaris-directeur,
R. Goijarts
de dijkgraaf,
Drs. T.J.A.M. Cuppen MBA
Bijlage: kaartje Onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in Citters gebieden
Ziet u een fout in deze regeling?
Bent u van mening dat de inhoud niet juist is? Neem dan contact op met de organisatie die de regelgeving heeft gepubliceerd. Deze organisatie is namelijk zelf verantwoordelijk voor de inhoud van de regelgeving. De naam van de organisatie ziet u bovenaan de regelgeving. De contactgegevens van de organisatie kunt u hier opzoeken: organisaties.overheid.nl.
Werkt de website of een link niet goed? Stuur dan een e-mail naar regelgeving@overheid.nl