Permanente link
Naar de actuele versie van de regeling
https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR759415
Naar de door u bekeken versie
https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR759415/1
Aanwijzingsbesluit vergunninggebied zone 2 Rijswijk 2026
Geldend van 15-04-2026 t/m heden
Intitulé
Aanwijzingsbesluit vergunninggebied zone 2 Rijswijk 2026besluit van het college van burgemeester en wethouders d.d. 10 maart 2026, houdende vaststelling van het aanwijzingsbesluit vergunninggebied zone 2 gemeente Rijswijk 2026.
Gelet op artikel 2, hoofdstuk 2 van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk, en artikel 225 van de Gemeentewet;
besluit:
- I.
aan te wijzen de plaatsen op de openbare weg waar vergunninghouders mede gebruik kunnen maken van parkeerapparatuurplaatsen, als bedoeld in artikel 2 van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk, zoals vermeld in de bij dit besluit behorende bijlage 1 “vergunninggebied” en op de bij dit besluit behorende kaart met registratienummer
Vergunninggebieden Rijswijk zone 2: 26.013088
- II.
dat dit besluit in werking treedt met ingang van 15 april 2026 na bekendmaking;
Ondertekening
Aldus vastgesteld door burgemeester en wethouders van de gemeente Rijswijk op 10 maart 2026.
burgemeester en wethouders van de gemeente Rijswijk,
de secretaris,
P. M. Schuit
de burgemeester,
H. Sahin
Bijlage 1: Vergunninggebied
Behorend bij het Aanwijzingsbesluit vergunninggebied zone 2 Rijswijk 2026
Overzicht gebied, dagen, tijdstip, vergunningzone en belparkeercode
|
Gebied |
Dag v/d week |
Tijdstip (uren) |
Vergunningzone |
Belparkeer-code |
|
Stationskwartier |
maandag t/m zondag |
12 - 24 |
Zone 2 |
32220 |
|
Woonwijk Te Werve |
maandag t/m zondag |
12 - 24 |
Zone 2 |
32220 |
|
Woonwijk Huis te Lande |
maandag t/m zondag |
12 - 24 |
Zone 2 |
32220 |
|
Huis te Lande - Noord |
maandag t/m zondag |
18 - 24 |
Zone 2 |
32265 |
1.Plaatsen van betaald parkeren zone 2
De parkeerduur is onbeperkt. De per keer mogelijk te betalen parkeertijd is afhankelijk van de parkeerapparatuur. De plaatsen op de openbare weg waarop mede met een parkeervergunning op parkeerapparatuurplaatsen, als bedoeld in artikel 2, lid 1, van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk mag worden geparkeerd zijn aangegeven op de bijgevoegde kaart; voor zover niet op een andere wijze een parkeerverbod geldt.’
In onderstaande tabel is een overzicht opgenomen van (gedeelten) van straten gelegen zone 2
|
Straatnaam |
Vergunningzone |
Omschrijving |
|
Bous de Jongpark |
2 |
gehele straat |
|
Burgemeester Elsenlaan |
2 |
tussen de Generaal Spoorlaan en de Karel Doormanlaan (even zijde) |
|
Cromhoutlaan |
2 |
gehele straat |
|
Dick de Hoogstraat |
2 |
gehele straat |
|
Dokter van der Knaaplaan |
2 |
gehele straat |
|
Dr Augustijnlaan |
2 |
gehele straat |
|
Dr H Colijnlaan |
2 |
tussen de Huis te Landelaan en de Mr. D. Fockstraat |
|
Dr. H. Colijnlaan |
2 |
Tussen de P.C. Boutenslaan en het Piramideplein |
|
Dr Kruytstraat |
2 |
gehele straat |
|
Dr N Adrianistraat |
2 |
gehele straat |
|
Geert Grotestraat |
2 |
gehele straat |
|
Generaal Berenschotlaan |
2 |
gehele straat |
|
Generaal Spoorlaan |
2 |
tussen Mr. D. Fockstraat en de Burgemeester Elsenlaan |
|
Generaal Swartlaan |
2 |
gehele straat |
|
Generaal van Daalenstr |
2 |
gehele straat |
|
Generaal Vetterstraat |
2 |
gehele straat |
|
Henriette Roland Holstlaan |
2 |
tussen J.H.A. Schaperlaan en de P.C. Boutenslaan |
|
Huis te Landelaan |
2 |
tussen de Karel Doormanlaan en de Dr. H. Colijnlaan (oneven zijde) |
|
Huis te Landelaan |
2 |
langs de hoofdrijbaan aan de even zijde en de parkeervakken aan de parallelweg aan de zijde van de hoofdrijbaan |
|
Huis te Landelaan |
2 |
tussen de Generaal Spoorlaan en de van Vredenburchweg |
|
Huis te Landelaan |
2 |
tussen de van Vredenburchweg en Julialaantje inclusief parkeerterrein tegenover Huis te Landelaan 1 |
|
Idenburglaan |
2 |
gehele straat |
|
Ir HH van Kollaan |
2 |
gehele straat |
|
J.H.A. Schaperlaan |
2 |
gehele straat |
|
Jacob van der Wielelaan |
2 |
gehele straat |
|
Johan Braakensieklaan |
2 |
gehele straat |
|
Julialaantje |
2 |
van de van Vredenburchweg 102 tot en met Julialaantje 50 (Streekdierentehuis) |
|
Junghuhnstraat |
2 |
gehele straat |
|
Karel Doormanlaan |
2 |
gehele straat |
|
Labouchèrelaan |
2 |
gehele straat |
|
Marius Bauerstraat |
2 |
gehele straat |
|
Meester Philipslaan |
2 |
gehele straat |
|
Mgr P.J. Willekenslaan |
2 |
gehele straat |
|
Mr D Fockstraat |
2 |
gehele straat |
|
P.C. Boutenslaan |
2 |
gehele straat |
|
Papyruspad |
2 |
gehele straat, met uitzondering van het parkeerterrein van het NS station |
|
Pater van Lithstraat |
2 |
gehele straat |
|
Snouck Hurgronjestraat |
2 |
gehele straat |
|
van Stein Callenfelsstr |
2 |
gehele straat |
|
van Vollenhovenlaan |
2 |
gehele straat |
|
van Vredenburchweg |
2 |
van hsnr 100 t/m 150 (inclusief parkeerterrein naast van Vredenburchweg 134 / Huis te Landelaan 9 |
De bij dit besluit behorende kaart is bij gemeente Rijswijk geregistreerd met registratienummer 26.013088.
2. Tijdstip van betaald parkeren
De tijden waarop mede met een parkeervergunning op parkeerapparatuurplaatsen, als bedoeld in artikel 2, lid 1, van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk mag worden geparkeerd zijn:
|
Gebied |
dag v/d week |
tijdstip (uur) |
|
Stationskwartier zone 2 |
maandag t/m zondag |
12 – 24 |
|
Woonwijk Te Werve zone 2 |
maandag t/m zondag |
12 – 24 |
|
Woonwijk Huis te Lande zone 2 |
maandag t/m zondag |
12 – 24 |
|
Huis te Lande – Noord zone 2 |
maandag t/m zondag |
18 – 24 |
3. Wijze van betalen
Wijze van betalen parkeerbelasting bij betaald parkeren
Aan het parkeren op een bij onderdeel 1 genoemde parkeerplaats wordt het navolgende voorschrift verbonden: bij de aanvang van het parkeren dient de verschuldigde parkeerbelasting te worden voldaan. Dit gebeurt op één van de volgende manieren:
- •
Door het gebruik van elektronische betaalmiddelen op de wijze zoals aangegeven op, de daartoe aanwezige parkeerapparatuur of bebording. Het kenteken van het voertuig dat geparkeerd wordt, dient op de parkeerapparatuur ingevoerd te worden;
- •
Middels gebruikmaking van het internet of door het via een telefoon inloggen op de centrale computer van een bedrijf waarmee de gemeente Rijswijk een overeenkomst heeft gesloten (belparkeren). Hiertoe dient de belastingplichtige geregistreerd te zijn bij dit bedrijf. De aanvang van het parkeren meldt de belastingplichtige door de Belparkeercode via de mobiele telefoon door te geven aan het bedrijf. Voor een rechtsgeldige betaling neemt de belastingplichtige de voorwaarden van het bedrijf in acht.
- •
Door gebruik te maken van een door de gemeente verleende vergunning voor het parkeren van een voertuig, zoals genoemd in artikel 10 onder b van de Verordening. De voorschriften voor het gebruik van de afgegeven vergunning, zoals aangegeven in of krachtens de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk zijn van toepassing.
Bijlage 2: Toelichting Vergunninggebied
Behorend bij het Aanwijzingsbesluit vergunninggebieden zone 2 Rijswijk 2026
Geldigheid parkeervergunningen
Onderstaande overzicht bevat ter nadere duiding een overzicht van de belparkeercodes waarin parkeervergunning met een bepaalde zone geldig zijn (15 april 2026).
|
Parkeervergunning |
Geldig in belparkeercode |
|
Zone 1 |
32200, 32205 |
|
Zone 1c |
32215 (voormalig parkeerterrein Trias, Cor Ruysstraat 2) |
|
Zone 2 |
32220, 32265 |
|
Zone 3 |
32230 |
|
Zone 4 |
32240, 32245 |
|
Zone 5 |
32255 |
|
Zone 6 |
32270 |
|
Zone 7 |
32275 |
|
Zone 8 |
32285 |
|
Alle zones |
In alle voorgaande belparkeercodes + 32225 en 32250 |
Parkeervergunning zone 2
Stationskwartier, woonwijk Te Werve, woonwijk Huis te Lande en Huis te Lande – noord het licht groene gebied op de kaart.
Een parkeervergunning voor vergunningzone 2 is geldig in het woongedeelte van het Stationskwartier, woonwijk Te Werve en woonwijk Huis te Lande.
De parkeervergunning is ook geldig in de reductiezone Huis te Lande - noord. Vergunninghouders (zone 2) hoeven hier dus niet apart voor te betalen.
Met een parkeervergunning voor zone 2 mag u parkeren in de zones en in de parkeervakken die aangeduid zijn met belparkeercodes 32220 en 32265.
De parkeervergunning zone 2 is niet geldig in de reductiezone op de Dr. H. Colijnlaan en de Huis te Landelaan (winkelgebied aangeduid met belparkeercode 32225) en de Te Werve winkelstrip (Huis te Landelaan, aangeduid met belparkeercode 32225).
Deze gebieden zijn uitgesloten van vergunningen omdat de hoeveelheid aanwonenden in relatie tot het aanwezige parkeerplaatsen zou betekenen dat bezoekers van de voorzieningen geen parkeerplaats kunnen vinden. In dit gebied ligt nadrukkelijk de prioriteit bij bezoekers van de voorzieningen, bewoners kunnen in de omgeving parkeerplaatsen vinden.
Vergunninghouders met een vergunning “alle zones” mogen wel parkeren in de gebieden aangeduid met belparkeercode 32225.
De parkeervergunning zone 2 is ook niet geldig in de reductiezone op het Generaal Eisenhowerplein (aangeduid met belparkeercode 32250).
Dit gebied is uitgesloten van vergunningen omdat de hoeveelheid omwonenden in relatie tot het aanwezige parkeerplaatsen zou betekenen dat bezoekers van de voorzieningen geen parkeerplaats kunnen vinden. In dit gebied ligt nadrukkelijk de prioriteit bij bezoekers van de voorzieningen, bewoners kunnen in de omgeving parkeerplaatsen vinden of parkeren op eigen terrein.
Vergunninghouders met een vergunning “alle zones” mogen wel parkeren in de gebieden aangeduid met belparkeercode 32250.
Ziet u een fout in deze regeling?
Bent u van mening dat de inhoud niet juist is? Neem dan contact op met de organisatie die de regelgeving heeft gepubliceerd. Deze organisatie is namelijk zelf verantwoordelijk voor de inhoud van de regelgeving. De naam van de organisatie ziet u bovenaan de regelgeving. De contactgegevens van de organisatie kunt u hier opzoeken: organisaties.overheid.nl.
Werkt de website of een link niet goed? Stuur dan een e-mail naar regelgeving@overheid.nl