Permanente link
Naar de actuele versie van de regeling
http://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR748325
Naar de door u bekeken versie
http://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR748325/1
Controleverordening Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley 2025
Geldend van 15-12-2023 t/m heden met terugwerkende kracht vanaf 01-01-2025
Intitulé
Controleverordening Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley 2025Controleverordening Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley
Het Algemeen Bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley
gelet op artikel 35 van de Wet gemeenschappelijke regelingen, artikel 213 Gemeentewet, artikel 47 van de Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley, het Besluit accountantscontrole gemeenten en de Financiële verordening Regio Foodvalley.
Besluit vast te stellen de volgende verordening:
“Controleverordening Regio Foodvalley”.
Artikel 1 Definities
In deze verordening wordt verstaan onder:
a. Accountant:
een door het Algemeen Bestuur benoemde registeraccountant of accountant-administratieconsulent met een aantekening in het inschrijvingsregister als bedoeld in artikel 36, lid 3, Wet op de Accountant-Administratieconsulenten.
b. Accountantscontrole:
de controle van de in artikel 43 van de Gemeenschappelijke Regeling Regio Foodvalley bedoelde jaarrekening uitgevoerd door de, door het Algemeen Bestuur benoemde, accountant van:
· het getrouwe beeld van de in de jaarrekening gepresenteerde baten en lasten en de grootte en samenstelling van het vermogen;
· het rechtmatig tot stand komen van de baten en lasten en balansmutaties;
· het in overeenstemming zijn van de door het Dagelijks Bestuur opgestelde jaarrekening met de bij of krachtens algemene maatregel van bestuur te stellen regels bedoeld in artikel 186 Gemeentewet;
· de inrichting van het financieel beheer en de financiële organisatie gericht op de vraag of deze een getrouwe en rechtmatige verantwoording mogelijk maken;
· onrechtmatigheden in de jaarrekening, waarbij de nadere regels die bij of krachtens algemene maatregel van bestuur worden gesteld op grond van artikel 213, lid 6, Gemeentewet, in acht worden genomen.
c. Auditcommissie:
Het Algemeen Bestuur kan uit zijn midden een commissie benoemen waaraan zij de taken mandateert die in deze Controleverordening aan het Algemeen Bestuur toekomen.
Rechtmatigheidsverantwoording: de rapportage van burgemeester en wethouders waarbij aangegeven wordt in welke mate de totstandkoming van de financiële beheershandelingen en de vastlegging daarvan overeenstemmen met de relevante wet- en regelgeving.
d. Deelverantwoording:
Een in opdracht van het Algemeen Bestuur ten behoeve van de verslaglegging opgestelde verantwoording van een afzonderlijke organisatieonderdeel of programma/project, welke verantwoording onderdeel uitmaakt van de jaarrekening.
Artikel 2 Opdrachtverlening accountantscontrole
- 1.
De accountantscontrole van de jaarrekening wordt voor een bepaalde periode opgedragen aan een door het Algemeen Bestuur te benoemen accountant.
- 2.
Het Dagelijks Bestuur bereidt in overleg met het Algemeen Bestuur de aanbesteding van de accountantscontrole voor.
- 3.
Het Algemeen Bestuur stelt voor de aanbesteding van de accountantscontrole het programma van eisen vast. In het programma van eisen worden voor de jaarlijkse accountantscontrole opgenomen:
a. de toe te passen goedkeuringstoleranties (en afwijkende rapporteringstoleranties) bij de controle van de jaarrekening;
b de apart te controleren deelverantwoordingen en de daarbij toe te passen goedkeuringstoleranties (en afwijkende rapporteringstoleranties);
c. de inrichtingseisen voor het verslag van bevindingen;
d. de eventueel aanvullende uit te voeren tussentijdse controles;
e. de frequentie en inrichtingseisen van de aanvullende tussentijdse rapportering; en voor ieder afzonderlijk te controleren begrotingsjaar:
f. de posten van de jaarrekening en deelverantwoordingen met bijbehorende afwijkende rapporteringstoleranties, waaraan de accountant bij zijn controle specifiek aandacht moet besteden;
g. de functies en of organisatieonderdelen van de gemeenschappelijke regeling met bijbehorende afwijkende rapporteringstoleranties, waaraan de accountant bij zijn controle specifiek aandacht moet besteden.
- 4.
In afwijking van lid 3, letters f en g, kan het Algemeen Bestuur in het programma van eisen opnemen, dat het Algemeen Bestuur jaarlijks voorafgaand aan de accountantscontrole in overleg met de accountant vaststelt de posten van de jaarrekening, de posten van de deelverantwoordingen, de functies en de organisatieonderdelen van de Gemeenschappelijke Regeling, waaraan de accountant bij zijn controle specifiek aandacht moet besteden en welke rapporteringstoleranties hij daarbij dient te hanteren.
- 5.
In geval van Europese aanbesteding van de accountantscontrole stelt het Algemeen Bestuur voor de selectie van de accountant de selectiecriteria vast en per selectiecriterium de bijbehorende weging vast.
In het hierna opgenomen schema zijn de goedkeuringstoleranties opgenomen overeenkomstig de eisen in het Besluit Accountantscontrole Decentrale Overheden (Bado).
Materialiteit
Goedkeurende verklaring
Verklaring met beperking
Verklaring van oordeelonthouding/Afkeurende verklaring
Afwijkingen in de jaarrekening en onzekerheden in de uitvoering van de controle
≤ 2%
>2% – ≤ 4%
> 4%
Voor de rechtmatigheid wordt aangesloten bij de tolerantiegrens van de accountant, zodat er geen verschil kan ontstaan tussen een oordeel van het Dagelijks Bestuur en accountant.
Artikel 3 Informatieverstrekking door het Dagelijks Bestuur
- 1.
Het Dagelijks Bestuur is verantwoordelijk voor de samenstelling van de jaarrekening, met de rechtmatigheidsverantwoording conform de geldende interne - en externe wet- en regelgeving en overlegt deze aan de accountant voor controle.
- 2.
Het Dagelijks Bestuur draagt er zorg voor, dat alle aan de jaarrekening ten grondslag liggende verordeningen, nota’s, besluiten van het Dagelijks Bestuur, deelverantwoordingen, administraties, plannen, overeenkomsten, berekeningen e.d. voor de accountant ter inzage liggen en goed toegankelijk zijn.
- 3.
Het Dagelijks Bestuur overlegt tijdig de gecontroleerde jaarrekening samen met de accountantsverklaring en het verslag van bevindingen aan het Algemeen Bestuur. Het Algemeen Bestuur stelt binnen de wettelijk vastgestelde termijnen de jaarrekening vast.
- 4.
Alle informatie die na afgifte van de accountantsverklaring en voor behandeling van de jaarrekening in het Algemeen Bestuur beschikbaar komt en die van invloed is op het beeld dat de jaarrekening geeft, wordt terstond door het Dagelijks Bestuur aan het Algemeen Bestuur en de accountant gemeld.
- 5.
De accountant maakt voor de controle van de in de jaarrekening opgenomen rechtmatigheidsverantwoording door het Dagelijks Bestuur zo veel mogelijk gebruik van het namens het Dagelijks Bestuur uitgevoerde onafhankelijke onderzoek.
De accountant maakt in de accountantscontrole zo veel mogelijk gebruik van de aanwezige interne beheersing van de werkzaamheden van de interne auditfunctie van de gemeenschappelijke regeling en stimuleert door een zo veel mogelijke organisatiegerichte accountantscontrole de verdere kwaliteitsverbetering en professionalisering
Artikel 4 Inrichting accountantscontrole
- 1.
De accountant bepaalt binnen het kader van de opdrachtverlening de wijze, waarop de accountantscontrole wordt ingericht, alsmede de aard en de omvang van de daarbij behorende werkzaamheden.
- 2.
De accountant bepaalt binnen het kader van de opdrachtverlening de frequentie van de uit te voeren controles. De accountant kan de controlewerkzaamheden zonder voorafgaande kennisgeving uitvoeren.
Artikel 5 Toegang tot informatie door accountant
- 1.
De accountant is bevoegd tot het opnemen van alle kassen, waardepapieren en voorraden en het inzien van alle boeken, notulen, brieven, computerbestanden en overige bescheiden waarvan hij inzage voor de accountantscontrole nodig oordeelt. Het Dagelijks Bestuur draagt er zorg voor, dat de accountant voor de uitvoering van zijn controlewerkzaamheden een onbelemmerde toegang heeft tot alle kantoren, magazijnen, werkplaatsen, terreinen en informatiedragers van de Gemeenschappelijke Regeling.
- 2.
De accountant is bevoegd om van alle ambtenaren mondelinge en schriftelijke inlichtingen en verklaringen te verlangen die hij voor de uitvoering van zijn opdracht denkt nodig te hebben. Het Dagelijks Bestuur draagt er zorg voor, dat de desbetreffende ambtenaren hieraan hun medewerking verlenen.
- 3.
Het Dagelijks Bestuur draagt er zorg voor, dat de ambtenaren van de Gemeenschappelijke Regeling zijn gehouden de accountant alle informatie te verstrekken, opdat de accountant zich een juist en volledig oordeel kan vormen over de rechtmatige totstandkoming van baten, lasten en balansmutaties en het gevoerde beheer en over de getrouwheid van de daarover verstrekte informatie.
Artikel 6 Overige controles en opdrachten
- 1.
Het Dagelijks Bestuur kan de door het Algemeen Bestuur benoemde accountant opdracht geven tot het uitvoeren van specifieke werkzaamheden met betrekking tot de rechtmatigheid, de doelmatigheid en de doeltreffendheid voor zover de onafhankelijkheid van de accountant daarmee niet in het geding komt. Het Dagelijks Bestuur informeert het Algemeen Bestuur vooraf over deze aan de accountant te verstrekken opdrachten.
- 2.
2. Het Dagelijks Bestuur draagt de zorg voor de uitvoering van het beleid betreffende de specifieke uitkeringen volgens de eisen van rechtmatigheid van de ministeries. Het Dagelijks Bestuur is voor de controle van de rechtmatige besteding van specifieke uitkeringen bevoegd de opdracht te verlenen aan een andere dan de door het Algemeen Bestuur benoemde accountant, indien dit in het belang van de gemeenschappelijke regeling is.
- 3.
Het Dagelijks Bestuur draagt de zorg voor de verantwoording aan derden (Belastingdienst, ABP, Sociale verzekeringsbank, e.d.) en neemt hierbij de gestelde controle-eisen in acht. Indien een deel van deze verantwoording dient te warden uitgevoerd door een accountant, is het Dagelijks Bestuur bevoegd hiervoor de opdracht verlenen aan een andere dan de door het Algemeen Bestuur benoemde accountant, indien dit in het belang van de gemeenschappelijke regeling is.
Artikel 7 Rapportering door accountant
- 1.
Indien de accountant bij een accountantscontrole tot het oordeel komt dat de rechtmatigheidsverantwoording door het Dagelijks Bestuur niet getrouw is, dan wel afwijkingen constateert die op zichzelf leiden tot het niet afgeven van een goedkeurende controleverklaring, meldt hij deze terstond schriftelijk aan het Algemeen Bestuur en zendt een afschrift hiervan aan het Dagelijks Bestuur. In aanvulling op het in de wet voorgeschreven verslag van bevindingen brengt de accountant over de door hem uitgevoerde (deel-)controles verslag uit over zijn bevindingen van niet van bestuurlijk belang aan de ambtenaar van wie het geldelijk beheer, de administratie en of de beheersdaden zijn gecontroleerd, de manager, de controller dan wel andere daarvoor in aanmerking komende ambtenaren.
- 2.
De accountantsverklaring en het verslag van bevindingen worden voor verzending aan het Algemeen Bestuur door de accountant aan het Dagelijks Bestuur voorgelegd met de mogelijkheid voor het Dagelijks Bestuur om op deze stukken te reageren.
- 3.
De accountant bespreekt voorafgaand aan de behandeling in het Algemeen Bestuur van de jaarstukken, het verslag van bevindingen met (een voor dit doel door het Algemeen Bestuur ingestelde vertegenwoordiging van) het Algemeen Bestuur.
Artikel 8 Inwerkingtreding
- 1.
Deze verordening treedt in werking op de dag na bekendmaking en heeft terugwerkende kracht tot en met 1 januari 2025.
- 2.
De "Controleverordening Regio Foodvalley", vastgesteld op 15 december 2023, wordt ingetrokken.
Artikel 9 Citeertitel
Deze verordening kan worden aangehaald onder de naam "Controleverordening Regio Foodvalley".
Aldus vastgesteld in de vergadering van het Algemeen Bestuur van 26-9-2025.
Toelichting
Algemene toelichting
Deze verordening is opgesteld op grond van artikel 35 van de Wet gemeenschappelijke regelingen en artikel 213 van de Gemeentewet. Hierin is de verplichting opgenomen voor het Algemeen Bestuur om bij verordening regels vast te stellen voor de controle op het financiële beheer en op de inrichting van de financiële organisatie. Deze verordening waarborgt dat de getrouwheid van het financiële beheer en van de inrichting van de financiële organisatie wordt getoetst.
Bij het opstellen van deze verordening is aangesloten bij de relevante bepalingen uit hogere regelgeving. In het bijzonder is het Besluit accountantscontrole decentrale overheden (Bado) als leidraad genomen.
Regels met betrekking tot de beroepsuitoefening van de accountant zijn niet in deze verordening opgenomen, aangezien die zijn geregeld in andere regelgeving. De accountant die wordt aangewezen, moet voldoen aan de eisen zoals geformuleerd in artikel 393, eerste lid, van Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek.
Daarnaast is op de beroepsuitoefening van de accountant de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA) van toepassing, zoals vastgesteld door de Nederlandse Beroepsorganisatie van Accountants (NBA). Deze bevat normen voor integriteit, objectiviteit, vakbekwaamheid, zorgvuldigheid, geheimhouding en professioneel gedrag. De inhoudelijke eisen aan de controle zijn vastgelegd in de Nadere voorschriften controle en overige standaarden (NV COS). Deze vormen het vaktechnisch kader waarbinnen de accountant zijn controle uitvoert.
Artikelsgewijze toelichting
Artikel 2 Opdrachtverlening accountantscontrole
Dit artikel regelt de formele opdrachtverlening aan de accountant. Het Algemeen Bestuur wijst een accountant aan (artikel 213 Gemeentewet), die voldoet aan de eisen van artikel 393 BW2. Deze aanwijzing versterkt de controlerende rol van het bestuur. De duur van de opdracht is vrij te bepalen; dit sluit heraanwijzing niet uit, tenzij aanbestedingsregels anders vereisen. In de opdracht kunnen specifieke wensen en accenten van het Algemeen Bestuur worden opgenomen, zoals aandachtsgebieden binnen de controle of aanvullende rapportages.
Het Dagelijks Bestuur heeft een uitvoerende rol: het bereidt het programma van eisen voor, voert de aanbesteding uit en sluit de overeenkomst na aanwijzing door het Algemeen Bestuur. In dit programma van eisen worden de toleranties, selectiecriteria, scope van de controle en aanvullende werkzaamheden beschreven. Hiermee wordt invulling gegeven aan de kaders die het Algemeen Bestuur stelt.
De goedkeuringstoleranties en rapporteringstoleranties zijn gebaseerd op het Bado. De bovengrens is 2% van de omvangsbasis (totale lasten exclusief reserves). Het Algemeen Bestuur kan strengere normen hanteren. Deze moeten in het programma van eisen worden opgenomen en kunnen de controlekosten beïnvloeden. De verantwoordingsgrens voor de rechtmatigheidsverantwoording ligt eveneens tussen 0 en 2%. De exacte grens bepaalt boven welke afwijkingen het Dagelijks Bestuur moet rapporteren.
Bij deelverantwoordingen gelden vergelijkbare toleranties. De accountant kan gemotiveerd een andere omvangsbasis kiezen indien passend. In het programma van eisen kunnen verder specifieke aandachtspunten worden benoemd die kostenverhogend kunnen zijn. Deze moeten expliciet worden vastgelegd.
Het Algemeen Bestuur kan jaarlijks bepalen welke onderdelen van de jaarrekening en organisatie extra aandacht vergen. Indien de opdracht Europees moet worden aanbesteed (bijv. door omvang of duur), stelt het Algemeen Bestuur ook de selectiecriteria en weging vast. Het opnemen van kwalitatieve gunningscriteria in de aanbesteding draagt bij aan de keuze voor een accountant die past bij de aard en schaal van de organisatie.
Artikel 3 Informatieverstrekking door het Dagelijks Bestuur
Het Dagelijks Bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de jaarrekening en eventuele deelverantwoordingen. Ook zorgt het Dagelijks Bestuur ervoor dat alle onderliggende stukken, zoals beleidsdocumenten, administraties, besluiten en overige relevante informatie, tijdig en toegankelijk beschikbaar worden gesteld aan de accountant voor controle.
Voor de beoordeling door het Algemeen Bestuur moeten de jaarrekening, de accountantsverklaring en het verslag van bevindingen tijdig worden aangeleverd. De jaarrekening moet conform artikel 200, eerste lid, van de Gemeentewet binnen twee weken na vaststelling aan gedeputeerde staten worden toegezonden. Dit betekent dat het Dagelijks Bestuur de jaarrekening zodanig moet aanleveren dat het Algemeen Bestuur voldoende tijd heeft voor inhoudelijke behandeling en eventuele toepassing van artikel 198 van de Gemeentewet (indemniteitsprocedure).
De Gedeputeerde Staten vervullen een toezichthoudende rol. Bij het niet voldoen aan de wettelijke verplichtingen op het gebied van tijdigheid, volledigheid of getrouwheid van de financiële verslaglegging, kunnen zij ingrijpen.
Indien na afgifte van de accountantsverklaring nieuwe informatie beschikbaar komt die invloed kan hebben op het oordeel over de jaarrekening, moet deze informatie onmiddellijk worden gemeld aan het Algemeen Bestuur en de accountant. Dit bevordert een transparante besluitvorming en voorkomt verrassingen bij de vaststelling van de jaarrekening.
Artikel 4 Inrichting accountantscontrole
Dit artikel regelt dat de inrichting en uitvoering van de accountantscontrole onder de zelfstandige verantwoordelijkheid van de accountant valt. De accountant bepaalt, met inachtneming van de geldende wet- en regelgeving, de relevante beroepsstandaarden en het programma van eisen, op welke wijze de controle wordt uitgevoerd. Hiermee wordt de professionele onafhankelijkheid en deskundigheid van de accountant gewaarborgd.
Het Dagelijks Bestuur heeft hierbij een faciliterende en meewerkende rol en dient de accountant toegang te verlenen tot alle benodigde informatie en middelen. Het artikel biedt tevens de mogelijkheid tot het uitvoeren van onaangekondigde controles, waarmee de effectiviteit van de controle verder wordt versterkt.
Het uitgangspunt van dit artikel is dat de controle onbelemmerd en professioneel moet kunnen plaatsvinden. Het Dagelijks Bestuur mag daarbij geen beperkingen opleggen aan de werkwijze van de accountant.
Dit artikel regelt dat de inrichting en uitvoering van de accountantscontrole onder de zelfstandige verantwoordelijkheid van de accountant valt. De accountant bepaalt, met inachtneming van de geldende wet- en regelgeving, de relevante beroepsstandaarden en het programma van eisen, op welke wijze de controle wordt uitgevoerd. Hiermee wordt de professionele onafhankelijkheid en deskundigheid van de accountant gewaarborgd.
Artikel 5 Toegang tot informatie
Dit artikel regelt de toegang van de accountant tot alle informatie die noodzakelijk is voor het uitvoeren van de controlewerkzaamheden. De accountant moet volledig, tijdig en onbelemmerd toegang krijgen tot relevante gegevens, systemen en medewerkers van de organisatie.
Het Dagelijks Bestuur draagt de verantwoordelijkheid om deze toegang te waarborgen. Dit houdt in dat de organisatie en haar medewerkers verplicht zijn om desgevraagd informatie te verstrekken, medewerking te verlenen aan de controle en beschikbaar te zijn voor gesprekken met de accountant. Deze verplichting geldt ook bij onaangekondigde controles.
Door deze waarborgen wordt de accountant in staat gesteld om de controle op een betrouwbare, volledige en objectieve wijze uit te voeren.
Dit artikel regelt de toegang van de accountant tot alle informatie die noodzakelijk is voor het uitvoeren van de controlewerkzaamheden. De accountant moet volledig, tijdig en onbelemmerd toegang krijgen tot relevante gegevens, systemen en medewerkers van de organisatie.
Artikel 6 Overige controles en opdrachten
Dit artikel regelt de mogelijkheid voor het Dagelijks Bestuur om naast de reguliere controle van de jaarrekening ook aanvullende controle- of adviesopdrachten aan een accountant te verstrekken. Het gaat hierbij onder andere om opdrachten die voortvloeien uit externe verantwoordingsverplichtingen, zoals bij specifieke uitkeringen, subsidies of onderzoeken naar doelmatigheid en doeltreffendheid. Dergelijke werkzaamheden kunnen vereist zijn door de rijksoverheid of andere subsidiërende instanties.
Het Dagelijks Bestuur is bevoegd om deze aanvullende opdrachten te verstrekken. Daarbij dient zorgvuldig te worden omgegaan met mogelijke belangenverstrengeling, bijvoorbeeld wanneer de door het Algemeen Bestuur benoemde accountant werkzaamheden uitvoert die hij op een later moment ook moet controleren. Om de onafhankelijkheid en objectiviteit van de controle te waarborgen, schrijft dit artikel voor dat in dergelijke gevallen voorafgaande afstemming met het Algemeen Bestuur noodzakelijk is. Het Algemeen Bestuur krijgt daarmee de mogelijkheid om een oordeel te vormen over de wenselijkheid van de voorgenomen opdrachtverlening en eventuele bezwaren kenbaar te maken.
Het Dagelijks Bestuur schakelt voor overige controlewerkzaamheden in principe de accountant in die door het Algemeen Bestuur is benoemd. Deze keuze zorgt voor consistentie en kan efficiëntie opleveren, bijvoorbeeld door gecombineerde controles van jaarrekening en specifieke uitkeringen (single audit), wat kosten en capaciteit bespaart..
Er kunnen zich echter situaties voordoen waarin het wenselijk of noodzakelijk is om een andere accountant in te schakelen. Dit kan bijvoorbeeld voortkomen uit prijsvoordelen, capaciteitsvraagstukken of organisatorische redenen, zoals wanneer de werkzaamheden betrekking hebben op gezamenlijke activiteiten met andere gemeenten of gemeenschappelijke regelingen. In die gevallen kan het efficiënter zijn dat de accountant van de betrokken partnerorganisatie de controle uitvoert. De verordening biedt het Dagelijks Bestuur in dergelijke gevallen de ruimte om gemotiveerd van de standaardkeuze af te wijken en een andere accountant aan te wijzen, mits dit in het belang is van de Gemeenschappelijke Regeling.
Dit artikel regelt de mogelijkheid voor het Dagelijks Bestuur om naast de reguliere controle van de jaarrekening ook aanvullende controle- of adviesopdrachten aan een accountant te verstrekken. Het gaat hierbij onder andere om opdrachten die voortvloeien uit externe verantwoordingsverplichtingen, zoals bij specifieke uitkeringen, subsidies of onderzoeken naar doelmatigheid en doeltreffendheid. Dergelijke werkzaamheden kunnen vereist zijn door de rijksoverheid of andere subsidiërende instanties.
Artikel 7 Rapportering
Dit artikel regelt de wijze waarop de accountant rapporteert aan het Algemeen Bestuur en het Dagelijks Bestuur. Het gaat hierbij zowel om de inhoud als om de procedure van rapportering naar aanleiding van de uitgevoerde controles. Het Algemeen Bestuur kan in het programma van eisen bij de aanbesteding aanvullende rapportageverplichtingen of inhoudelijke eisen vastleggen.
Naast de controle van de jaarrekening voert de accountant vaak ook tussentijdse of aanvullende controles uit. Indien daarbij afwijkingen worden geconstateerd die kunnen leiden tot het niet afgeven van een goedkeurende controleverklaring, ontvangt het Dagelijks Bestuur een afschrift van de melding aan het Algemeen Bestuur. Dit stelt het Dagelijks Bestuur (in overleg met het Algemeen Bestuur en de accountant) in staat om nog tijdig maatregelen tot herstel te treffen.
Voor kleinere afwijkingen of bevindingen zonder bestuurlijke relevantie, zoals rubriceringsfouten of geringe tekortkomingen in de administratieve organisatie, wordt een aparte rapportage aan het management opgesteld. Op basis hiervan kunnen verbetermaatregelen worden genomen door het management van de Gemeenschappelijke Regeling.
Daarnaast voorziet het artikel in een hoor- en wederhoorprocedure. De accountant bespreekt zijn conceptverslag van bevindingen vooraf met het Dagelijks Bestuur, zodat eventuele kanttekeningen of toelichtingen kunnen worden meegenomen voordat het verslag definitief aan het Algemeen Bestuur wordt verstrekt.
Tot slot wordt bepaald dat de accountant zijn verslag van bevindingen mondeling toelicht aan het Algemeen Bestuur, waarmee wordt voorzien in directe toelichting en beantwoording van vragen. Dit bevordert transparantie en versterkt de informatiepositie van het bestuur.
Artikel 8 Inwerkingtreding
Het artikel bepaalt dat de verordening van toepassing is op alle stukken van het genoemde begrotingsjaar en latere jaren.
Artikel 9 Citeertitel
In dit artikel wordt de naam gegeven waarnaar in gemeentelijke stukken naar deze verordening kan worden verwezen.
Ziet u een fout in deze regeling?
Bent u van mening dat de inhoud niet juist is? Neem dan contact op met de organisatie die de regelgeving heeft gepubliceerd. Deze organisatie is namelijk zelf verantwoordelijk voor de inhoud van de regelgeving. De naam van de organisatie ziet u bovenaan de regelgeving. De contactgegevens van de organisatie kunt u hier opzoeken: organisaties.overheid.nl.
Werkt de website of een link niet goed? Stuur dan een e-mail naar regelgeving@overheid.nl