Regeling vervalt per 31-12-2026

Subsidieregeling Projecten Mondiale Bewustwording Tilburg 2026

Dit is een toekomstige tekst! Geldend vanaf 01-01-2026 t/m 30-12-2026

Intitulé

Subsidieregeling Projecten Mondiale Bewustwording Tilburg 2026

Met ons beleid gericht op Mondiale Bewustwording streven we er niet alleen naar dat we ons in Tilburg bewust zijn van de mondiale problematieken en uitdagingen, maar óók dat dat we ons bewust zijn van dat wat wij doen effect heeft op de wereld en dat wat er gebeurt in de wereld effect heeft op ons in Tilburg. We ondersteunen projecten in Tilburg die bijdragen aan onze doelstelling met subsidies.

Artikel 1. Definities

In deze regeling wordt verstaan onder:

  • ASVT: Algemene subsidieverordening gemeente Tilburg 2023;

  • Awb: Algemene wet bestuursrecht;

  • College: het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg;

  • Mondiale Bewustwording: inwoners in Tilburg zijn zich niet alleen bewust van de mondiale problematieken en uitdagingen, maar óók dat hun handelen effect heeft op de wereld en dat wat er gebeurt in de wereld effect heeft op ons in Tilburg;

  • Project: Een activiteit, evenement of product of een kleine serie daarvan die eenmalig of binnen een kort tijdsbestek uitgevoerd wordt.

  • Projectsubsidie: Een projectsubsidie is een éénmalige subsidie voor een specifiek project. De subsidie is bedoeld voor niet-reguliere activiteiten van de subsidieaanvrager;

  • Duurzame Ontwikkelingsdoelen: in 2015 heeft de VN 17 Duurzame Ontwikkelingsdoelen (Sustainable Development Goals) vastgesteld, hierna te noemen SDG’s. De gemeente Tilburg heeft besloten om vier SDG’s centraal te stellen voor de beleidsperiode 2021-2025. Deze SDG’s worden in 2026 ook centraal gesteld. De internationaal vastgestelde omschrijvingen van de doelen zoals gepubliceerd door SDG Nederland worden gevolgd. Voor een nadere uitwerking is deze website te raadplegen: https://www.sdgnederland.nl/sdgs/;

  • Subsidieplafond: het bedrag dat gedurende een bepaald tijdvak ten hoogste beschikbaar is voor de verstrekking van subsidies zoals bedoeld in artikel 4:22 van de Awb;

  • Tendersysteem: alle volledige subsidieaanvragen moeten binnen een bepaalde periode ingediend zijn, waarna onderlinge vergelijking van de aanvragen plaatsvindt. De subsidieaanvragen die voldoen aan de voorwaarden worden gerangschikt aan de hand van de mate waarin ze voldoen aan de wegingscriteria in deze regeling;

Artikel 2. Toepassingsbereik

Het bepaalde in deze subsidieregeling is enkel van toepassing op de verstrekking van subsidies door het college voor de in artikel 3 bedoelde activiteiten.

Artikel 3. Activiteiten

Subsidie kan uitsluitend worden verstrekt aan projecten die:

  • 1. Bijdragen aan het versterken van de mondiale bewustwording van Tilburgers;

  • 2. impact hebben op het behalen van een of meerdere van onderstaande Duurzame Ontwikkelingsdoelen (Sustainable Development Goals) die in de beleidsperiode 2021-2025 centraal staan:

    • -

      Geen armoede (SDG 1)

    • -

      Waardig werk en economische groei (SDG 8)

    • -

      Klimaatactie (SDG 13)

    • -

      Vrede, justitie en sterke publieke diensten (SDG 16);

  • 3. activiteiten hebben binnen de gemeente Tilburg gericht op het versterken van de mondiale bewustwording;

  • 4. geen onderdeel zijn van een programma mondiale bewustwording. Deze worden ondersteund vanuit een andere regeling en

  • 5. bijdragen aan een inclusieve stad waarin alle activiteiten voor iedereen toegankelijk zijn, ongeacht opleidingsniveau, achtergrond, leeftijd, geloofsuiting, geaardheid of eventuele beperking.

Artikel 4. Subsidieaanvrager

Subsidie wordt uitsluitend verstrekt aan natuurlijke personen of rechtspersonen zonder winstoogmerk.

Artikel 5. Subsidiabele kosten en maximaal subsidiebedrag

  • 1. De subsidie heeft uitsluitend betrekking op de kosten die resteren na aftrek van bijdragen van derden en die naar het oordeel van het college noodzakelijk zijn voor de uitvoering van de activiteiten als bedoeld in artikel 3.

  • 2. De subsidie voor een project bedraagt maximaal € 10.000,00.

Artikel 6. Niet voor subsidie in aanmerking komende kosten

De volgende kosten komen niet in aanmerking voor subsidie:

  • 1.

    Bonussen en afkoopsommen/transitievergoedingen;

  • 2.

    Activiteiten met een partijpolitiek of godsdienstig karakter;

  • 3.

    Kosten die worden gemaakt voordat de aanvraag is ontvangen;

  • 4.

    Kosten voor het opstellen van de subsidieaanvraag door derden;

  • 5.

    Verrekenbare of compensabele belastingen, heffingen en lasten;

  • 6.

    Kosten van gerechtelijke procedures, boetes en sancties;

  • 7.

    Reis- en verblijfskosten.

Artikel 7. Vereisten subsidieaanvraag

  • 1. De aanvraag voor subsidie omvat een:

    • a.

      Volledig ingevuld online aanvraagformulier met voldoende informatie over op welke wijze wordt voldaan aan de wegingscriteria zoals opgenomen onder artikel 10;

    • b.

      Projectplan waaruit blijkt dat het project bijdraagt aan de activiteiten zoals opgenomen in artikel 3;

    • c.

      Uitgewerkte begroting waarin de kosten en opbrengsten van de activiteiten waar de subsidie voor wordt aangevraagd op een transparante wijze worden weergegeven en voldoende worden onderbouwd, met inachtneming van wat gesteld is in artikel 5 en 6.

      In de begroting wordt tevens de cofinanciering inzichtelijk gemaakt. Cofinanciering kan bestaan uit bijvoorbeeld een financiële bijdrage vanuit externe fondsen, een bijdrage in natura of door de inzet van vrijwilligersuren;

  • 2. Indien voor de eerste maal een subsidie bij de gemeente Tilburg wordt aangevraagd, dient een inschrijving van de Kamer van Koophandel en een kopie bankafschrift toegevoegd te worden om het opgegeven banknummer te kunnen controleren. Alle overbodige informatie mag weggehaald worden; minimaal zichtbaar moet zijn de tenaamstelling en het bankrekeningnummer.

  • 3. De subsidieaanvraag dient volledig te zijn voor het verstrijken van de deadline. In het tendersysteem kan later ingediende informatie niet worden meegewogen in de beoordeling en rangschikking.

Artikel 8. Subsidievorm

Het college verleent op grond van deze regeling een eenmalige subsidie van maximaal €10.000,-. De gesubsidieerde activiteiten dienen binnen een jaar na toekenning van de subsidie te hebben plaatsgevonden.

Artikel 9. Begrotingsvoorbehoud en subsidieplafond

Het subsidieplafond voor 2026 bedraagt € 149.112,93. Het college kan het subsidieplafond conform artikel 5.2 uit de ASVT verlagen.

Artikel 10. Wijze van verdeling

  • 1. Indien meerdere aanvraagrondes per jaar worden georganiseerd, wordt het beschikbare subsidieplafond gelijk verdeeld over het aantal aanvraagrondes.

  • 2. De deadlines voor indienen van een subsidieaanvraag worden op de website van de gemeente Tilburg gepubliceerd. Subsidieaanvragen moeten zijn ingediend voor verstrijken van de deadline om in behandeling te worden genomen.

  • 3. Indien het subsidieplafond per aanvraagronde wordt bereikt, vindt verstrekking van subsidie plaats volgens het tendersysteem, op volgorde van een rangschikking totdat het subsidieplafond is bereikt.

  • 4. Bij de rangschikking van de aanvragen kent het college punten toe aan de hand van de volgende beoordelingsitems (zie bijlage I voor het Beoordelingskader subsidieregeling projecten mondiale bewustwording 2026):

    • a.

      Aantoonbare impact van de bijdrage aan de vier Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s)

    • b.

      Mate van samenwerking met (een of meer) partners uit de stad, blijkend uit een duidelijke beschrijving van de samenwerkingsvorm en rol en bijdrage van de samenwerkende partners

    • c.

      Mate van samenwerking met jongeren(organisaties) en/of onderwijsinstellingen, blijkend uit een duidelijke beschrijving van de samenwerkingsvorm en commitment van de betreffende organisatie of onderwijsinstelling

    • d.

      Bereidheid tot het delen van resultaten, kennis en kunde en netwerk, blijkend uit een plan dat beschrijft met wie en hoe dit zal worden gedeeld Het college besluit in beginsel 13 weken na de deadline over de voor die aanvraagronde ingediende subsidieaanvragen

    • e.

      Kwantitatief of kwalitatief bereik van de activiteiten, in aantal deelnemers en/of een specifieke doelgroep

    • f.

      Aantoonbare cofinanciering, blijkend uit een inzichtelijk dekkingsplan met toelichting op de wijze van cofinanciering (zoals een financiële bijdrage vanuit externe fondsen, een bijdrage in natura of inzet van vrijwilligersuren)

Artikel 11. Weigeringsgronden

Subsidieverlening kan naast de in de artikelen 4:25 en 4:35 Awb en de in artikel 9 van de ASVT geregelde gevallen (deels) geweigerd worden indien:

  • 1.

    Niet is aangetoond dat de subsidie noodzakelijk is voor het verrichten van de activiteiten waarvoor deze wordt gevraagd;

  • 2.

    De aanvraag niet voldoet aan regels die zijn gesteld om voor subsidie in aanmerking te komen;

  • 3.

    De aanvrager ook zonder subsidieverstrekking over voldoende gelden kan beschikken om de kosten van zijn activiteiten te dekken;

  • 4.

    De activiteiten in de aanvraag niet in verhouding staan tot het bereik van de in de aanvraag opgenomen doelgroep;

  • 5.

    Het door het college vastgestelde subsidieplafond bereikt is.

Artikel 12. Verplichtingen

Het college kan in de verleningsbeschikking aanvullende verplichtingen opleggen.

Artikel 13. Verantwoording

  • 1. De manier waarop een organisatie verantwoording af moet leggen over de ontvangen subsidie is afhankelijk van het totaal van de aan de organisatie in één kalenderjaar verleende subsidies. De informatie hierover is in onder meer de artikelen 17 tot en met 20 van de ASVT opgenomen.

  • 2. De aanvraag tot vaststelling dient tijdig en correct te worden ingediend. Bij het uitblijven van de (volledige) aanvraag tot vaststelling kan uw subsidie lager worden vastgesteld waarbij teveel betaalde subsidie zal worden teruggevorderd.

Artikel 14. Hardheidsclausule

Het college kan in bijzondere gevallen een of meerdere artikelen van deze subsidieregeling buiten toepassing laten of daarvan afwijken, voor zover toepassing van die artikelen voor de subsidieaanvrager of subsidieontvanger leidt tot onbillijkheid van overwegende aard;

Artikel 15. Slotbepalingen

  • 1. Dit is een regeling zoals bedoeld in artikel 3 van de Algemene subsidieverordening gemeente Tilburg. De bepalingen van deze verordening zijn van toepassing voor zover daarvan in deze regeling niet wordt afgeweken. Dit betekent ook dat de verantwoordingsartikelen van de ASV onverkort van toepassing zijn.

  • 2. Deze subsidieregeling treedt in werking op 1 januari 2026.

  • 3. Deze subsidieregeling vervalt op 31 december 2026 met dien verstande dat vaststellingen van subsidies die onder deze regeling vallen nog onder deze regeling worden afgehandeld.

  • 4. Deze subsidieregeling wordt aangehaald als: Subsidieregeling Mondiale bewustwording projecten Tilburg 2026.

Ondertekening

Bijlage I Beoordelingskader regeling Mondiale bewustwording projecten Tilburg 2026

Beoordelingsformat Subsidieaanvraag Project Mondiale Bewustwording

 

Indiener:

 

Zaaknummer:

 

Naam/omschrijving project:

 

Subsidiebedrag aanvraag:

 

Bedrag verlening:

 

Subsidievereisten:

ja/nee

a. volledig ingevuld aanvraagformulier

 

b. projectplan

 

c. begroting

 

Puntenverdeling:

Voldoet: 5 punten

Voldoet deels: 3 punten

Voldoet niet: 1 punt

Wegingscriteria:

Voldoet niet: 1 punt

Voldoet deels: 3 punten

Voldoet: 5 punten

 
 
 

Aantoonbare impact bijdrage aan: SDG 1 (geen armoede) / SDG 8 (eerlijk werk en economische groei / SDG 13 (klimaat) / SDG 16 (vrede, justitie en sterke publieke diensten)

 
 
 

 
 
 

Samenwerking met één of meer partners uit de stad (beschrijving samenwerkingsvorm en rol / bijdrage van de samenwerkende partners)

 
 
 

 
 
 

Samenwerking met jongeren(organisaties) en / of onderwijsinstellingen

 
 
 

 
 
 

Bereidheid tot delen van resultaten, kennis en kunde en netwerk

 
 
 

 
 
 

Kwantitatief of kwalitatief bereik (aantal deelnemers en/of een specifieke doelgroep) voldoende?

 
 
 

 
 
 

Aantoonbare cofinanciering (inzichtelijk dekkingsplan met toelichting op de wijze van cofinanciering)