Aanwijzingsbesluit parkeerbelastingen Rijswijk 2025 Plaspoelpolder

Dit is een toekomstige tekst! Geldend vanaf 01-10-2025

Intitulé

Aanwijzingsbesluit parkeerbelastingen Rijswijk 2025 Plaspoelpolder

besluit van het college van burgemeester en wethouders d.d. 20 mei 2025, houdende vaststelling van het aanwijzingsbesluit parkeerbelastingen gemeente Rijswijk 2025 Plaspoelpolder.

Gelet op hoofdstuk 5 van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk en artikel 225 van de Gemeentewet;

besluit:

  • I.

    aan te wijzen de plaatsen op de openbare weg waar, de tijdstippen en de wijze waarop tegen betaling van parkeerbelastingen als bedoeld in artikel 10, onderdeel a van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk mag worden geparkeerd zoals vermeld in de bij dit besluit behorende bijlage 1 “plaats, tijdstip en wijze van betaald parkeren” en op de bij dit besluit behorende kaart met registratienummer 25.038595.

  • II.

    dat dit besluit in werking treedt met ingang van 1 oktober 2025 na bekendmaking;

  • III.

    dat bij inwerkingtreding van dit besluit, het eerder genomen besluit – Gebied Kesslerpark 20.052914 – vervalt waarin zijn aangewezen de plaatsen waar en de tijdstippen waarop tegen betaling mag worden geparkeerd, met dien verstande dat zij van toepassing blijven op de belastbare en strafbare feiten die zich tijdens hun werkingsperiode hebben voorgedaan;

Ondertekening

Aldus vastgesteld door burgemeester en wethouders van de gemeente Rijswijk op 20 mei 2025.

burgemeester en wethouders van de gemeente Rijswijk,

de secretaris,

P. M. Schuitde

burgemeester,

mevr. S. Sahin

Bijlage 1: plaats, tijdstip en wijze van betaald parkeren

Behorend bij het Aanwijzingsbesluit parkeerbelastingen Rijswijk 2025 Plaspoelpolder

Overzicht gebieden, tijdstip, tarief, en belparkeercode

Gebied

dag v/d week

tijdstip (uur)

Tariefcode tarieven-tabel

Belparkeer-code

1.

Plaspoelpolder

maandag t/m zondag

12 – 24

1.3

32275

1.1 Plaatsen van betaald parkeren gebied Plaspoelpolder

De parkeerduur is onbeperkt. De per keer mogelijk te betalen parkeertijd is afhankelijk van de parkeerapparatuur. De plaatsen op de openbare weg waarop tegen betaling van de parkeerbelasting als bedoeld in artikel 10, onderdeel a, van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk mag worden geparkeerd zijn aangegeven op de bijgevoegde kaart; voor zover niet op een andere wijze een parkeerverbod geldt. De bij dit besluit behorende kaart is bij gemeente Rijswijk geregistreerd met registratienummer 25.038595.

afbeelding binnen de regeling

In onderstaande tabel is een overzicht opgenomen van (gedeelten) van straten gelegen in gebied Plaspoelpolder.

Straatnaam 

Vergunningszone  

Omschrijving 

Bordewijkstraat 

 7 

Hele straat 

Cobbenhagenstraat 

Hele straat 

Cort van der Lindenstraat 

Hele straat 

De Bruyn Kopsstraat 

Hele straat 

Diepenhorstlaan 

Tussen Treubstraat en Visseringlaan/Veraartlaan 

Frijdastraat 

Hele straat 

Generaal Eisenhowerplein 

Parkeerplaatsen ter hoogte van het stationsplein aan de Plaspoelpolder-zijde.  

Handelskade 

Tussen de Bruyn Kopstraat en Burgemeester Elsenlaan 

Kessler Park 

Hele straat 

Lange Kleiweg 

Tussen Kesslerpark en brug oversteek A4 

Polakweg 

Hele straat 

Snellerstraat 

Hele straat 

Treubstraat 

Hele straat 

Van Gijnstraat 

Hele straat 

Veraartlaan 

Parallelweg tussen Diepenhorstlaan en Burgemeester Elsenlaan 

Verrijn Stuartlaan 

Hele straat 

Visseringlaan 

Hele straat 

Volmerlaan 

Hele straat 

2. Tijdstip van betaald parkeren

De tijden waarop tegen betaling van de parkeerbelasting als bedoeld in artikel 10, onderdeel a, van de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk, mag worden geparkeerd zijn:

Gebied

dag v/d week

tijdstip (uur)

Plaspoelpolder

maandag t/m zondag

12 – 24

3. Wijze van betalen

Wijze van betalen parkeerbelasting bij betaald parkeren

Aan het parkeren op een bij onderdeel 1 genoemde parkeerplaats wordt het navolgende voorschrift verbonden: bij de aanvang van het parkeren dient de verschuldigde parkeerbelasting te worden voldaan. Dit gebeurt op één van de volgende manieren:

  • Door het gebruik van elektronische betaalmiddelen op de wijze zoals aangegeven op, de daartoe aanwezige parkeerapparatuur of bebording. Het kenteken van het voertuig dat geparkeerd wordt, dient op de parkeerapparatuur ingevoerd te worden;

  • Middels gebruikmaking van het internet of door het via een telefoon inloggen op de centrale computer van een bedrijf waarmee de gemeente Rijswijk een overeenkomst heeft gesloten (belparkeren). Hiertoe dient de belastingplichtige geregistreerd te zijn bij dit bedrijf. De aanvang van het parkeren meldt de belastingplichtige door de Belparkeercode via de mobiele telefoon door te geven aan het bedrijf. Voor een rechtsgeldige betaling neemt de belastingplichtige de voorwaarden van het bedrijf in acht.

  • Door gebruik te maken van een door de gemeente verleende vergunning voor het parkeren van een voertuig, zoals genoemd in artikel 10 onder b van de Verordening. De voorschriften voor het gebruik van de afgegeven vergunning, zoals aangegeven in of krachtens de Verordening parkeerregulering en parkeerbelastingen Rijswijk zijn van toepassing.