Permanente link
Naar de actuele versie van de regeling
http://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR424233
Naar de door u bekeken versie
http://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR424233/1
Regeling vervallen per 01-04-2020
Besluit Jeugdhulp gemeente Barneveld
Geldend van 16-11-2016 t/m 31-03-2020
Intitulé
Besluit Jeugdhulp gemeente BarneveldHet college van burgemeester en wethouders van de gemeente Barneveld;
gelet op de artikelen 2 derde en vierde lid, 12 derde en vijfde lid Verordening jeugdhulp gemeente Barneveld;
besluit:
vast te stellen het Besluit Jeugdhulp gemeente Barneveld
HOOFDSTUK 1 ALGEMENE BEPALINGEN
Artikel 1 Begripsbepalingen
In dit besluit wordt verstaan onder:
Persoonsgebonden budget (pgb):
bedrag waaruit namens het college betalingen worden gedaan voor diensten en andere maatregelen die tot een gemeentelijke vangnetvoorziening behoren, en die een cliënt, de jeugdige of zijn ouders van derden heeft betrokken;
Kostprijs:
de werkelijke prijs die door de gemeente wordt betaald voor een gemeentelijke vangnetvoorziening;
Verordening Jeugd:
Verordening jeugdhulp gemeente Barneveld;
Gemeentelijke vangnetvoorziening:
een individuele voorziening, als bedoeld in artikel 2.9, tweede lid van de Jeugdwet;
Sociaal netwerk:
personen uit de huiselijke kring of andere personen met wie de cliënt of jeugdige een sociale relatie onderhoudt;
Dagdeel:
een dagdeel is een periode van maximaal vier aaneengesloten uren;
Gebruikelijke hulp:
hulp die naar algemeen aanvaarde opvattingen in redelijkheid mag worden verwacht van de echtgenoot, ouders, inwonende kinderen of andere huisgenoten.
HOOFDSTUK 2 VOORZIENINGEN JEUGDHULP
Artikel 2 Vormen en voorzieningen
In artikel 2, tweede lid van de Verordening Jeugdhulp is bepaald welke vormen van voorzieningen aanwezig zijn. Deze vormen bestaan uit de volgende vangnetvoorzieningen:
Vormen |
Voorzieningen |
Reguliere ambulante ondersteuning |
Begeleiding individueel Begeleiding groep Vervoer Behandeling (Jeugdhulp ambulant regulier) Basis GGZ Persoonlijke verzorging |
Specialistische ambulante ondersteuning |
Begeleiding individueel Begeleiding groep Vervoer Behandeling (jeugdhulp ambulant specialistisch) Diagnostiek (J&O) Jeugdhulp ambulant specialistisch: licht (J&O) Jeugdhulp ambulant specialistisch: middel (J&O) Jeugdhulp ambulant specialistisch : zwaar (J&O) Specialistische GGZ EED (Dyslexie) Kindergeneeskunde Crisis (ambulant) |
Verblijf |
Deeltijdverblijf Pleegzorg Jeugdhulp Verblijf residentieel (Jeugdhulp met behandeling zowel J&O als LVB) JeugdzorgPlus Jeugdhulp Verblijf exclusief behandeling GGZ Klinisch verblijf |
HOOFDSTUK 3 BIJZONDERE REGELS OVER HET PERSOONSGEBONDEN BUDGET
Artikel 3 Regels rond verstrekking en verantwoording
Verstrekking van een toegekende gemeentelijke vangnetvoorziening in de vorm van een persoonsgebonden budget vindt plaats op schriftelijk gemotiveerd verzoek van de jeugdige en/of ouders.
Verstrekking als persoonsgebonden budget vindt niet plaats indien:
op grond van aanwijzingen die tijdens het onderzoek duidelijk zijn geworden het ernstige vermoeden bestaat dat de aanvrager problemen zal hebben bij het omgaan met een persoonsgebonden budget;
als de gespreksvoerder bepaalt dat de gekozen ondersteuning niet adequaat is;
als uit onderzoek is gebleken dat de cliënt, jeugdige en/of ouders een eerder persoonsgebonden budget niet in overeenstemming met doel en/of bestemming heeft ingezet;
De persoon aan wie een pgb wordt verstrekt, kan de jeugdhulp onder de volgende voorwaarden betrekken van een persoon die behoort tot het sociale netwerk:
de aard van gevraagde ondersteuning overstijgt de reikwijdte van wat als algemeen gebruikelijke hulp en inzet voor elkaar wordt beschouwd;
de (beoogde) uitvoerder van het pgb aannemelijk kan maken dat de hulp aan de jeugdige en/of zijn ouders voor hem niet leidt tot overbelasting;
het pgb niet zal worden gebruikt voor de betaling van tussenpersonen of belangenbehartigers;
de (beoogde) uitvoerder van het pgb op geen op geen enkele wijze druk op de ontvanger van het pgb heeft uitgeoefend bij zijn besluitvorming.
Artikel 4 Bestedingsmogelijkheden pgb
De volgende activiteiten mogen niet uit het pgb worden betaald:
- –
administratiekosten die de budgethouder bij derden heeft belegd;
- –
bemiddelingskosten door derden;
- –
eenmalige uitkering.
Het pgb mag niet worden besteed aan ondersteuning in het buitenland.
Artikel 5 Gebruikelijke hulp
Voor gebruikelijke hulp wordt geen individuele voorziening toegekend. De gespreksvoerder bepaalt wat ‘gebruikelijke hulp’ zoals bedoeld in artikel 10 Verordening Jeugdhulp is en past hierbij maatwerk toe.
HOOFDSTUK 4 HOOGTE EN TARIEVEN JEUGDHULP
Artikel 6 Hoogte en tarieven jeugdhulp
De tarieven voor jeugdhulp in natura worden bepaald op basis van door de gemeente afgesloten inkoopcontracten.
De hoogte van een pgb bedraagt maximaal de kostprijs van de in de betreffende situatie goedkoopst adequate gemeentelijke vangnetvoorziening in natura.
Het bedrag voor het persoonsgebonden budget dat wordt uitbetaald aan een persoon die behoort tot het sociale netwerk van de jeugdige en/of zijn ouders en de persoon die niet als jeugdprofessional wordt aangemerkt, bedraagt maximaal €20 per uur (voor hulp die in uren wordt geïndiceerd), €20 per dagdeel (voor hulp die in dagdelen wordt geïndiceerd) en €30 per etmaal (voor hulp die in etmalen wordt geïndiceerd).
Het college kan van het bepaalde in het derde lid afwijken wanneer de dienstverlener aantoont dat het pgb niet toereikend is.
Indien voor een bepaalde voorziening geen adequate gemeentelijke vangnetvoorziening in natura is ingekocht wordt ter bepaling van de hoogte van het pgb een of meerdere offertes opgevraagd en op basis hiervan tot maximaal 100% aan pgb ter beschikking gesteld.
HOOFDSTUK 5 INWERKINGTREDING, CITEERTITEL
Artikel 7 Inwerkingtreding
-
1. Dit besluit treedt in werking op 16 november 2016.
-
2. Op deze datum wordt het Besluit maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp gemeente Barneveld, vastgesteld op 19 december 2014, ingetrokken.
-
3. Op deze datum worden de Beleidsregels Jeugdhulp gemeente Barneveld, vastgesteld op 19 september 2014, ingetrokken.
Artikel 8 Citeertitel
Dit besluit wordt aangehaald als: Besluit Jeugdhulp gemeente Barneveld.
Ondertekening
Aldus vastgesteld op
7 november 2016.
Besluit Jeugdhulp gemeente Barneveld – Toelichting
INLEIDING
De Verordening Jeugdhulp vraagt om nadere uitwerking. In dit besluit worden de regels uit de verordening geconcretiseerd.
HOOFDSTUK 1 ALGEMENE BEPALINGEN
In dit hoofdstuk zijn de definities opgenomen.
HOOFDSTUK 2. VOORZIENINGEN JEUGDHULP
Artikel 2 Vormen en voorzieningen
In dit hoofdstuk worden de voorzieningen jeugdhulp genoemd.
HOOFDSTUK 3. BIJZONDERE REGELS OVER HET PGB
Artikel 3 Regels rond verstrekking en verantwoording
Verstrekking van een persoonsgebonden budget (pgb) vindt plaats op gemotiveerd verzoek van de aanvrager. Dit gebeurt bij voorkeur tegelijk met de aanvraag. De cliënt, jeugdige en/of ouders worden tijdens het gesprek geïnformeerd over de mogelijkheden en voorwaarden voor een pgb.
Het tweede lid a tot en met c geven aan wanneer er geen pgb wordt verstrekt. Deze bepalingen zijn opgenomen om misbruik van het pgb te voorkomen.
Het derde lid bepaalt onder welke voorwaarden een pgb kan worden verstrekt voor de inkoop van ondersteuning bij een persoon die behoort tot het sociale netwerk.
In de Jeugdwet is voor pgb’s het trekkingsrecht via de Sociale Verzekeringsbank Bank (SVB) als verplichting vastgelegd. Gemeenten maken het pgb niet meer rechtstreeks over op de rekening van de cliënt, maar op de rekening van de SVB. De SVB betaalt uit dit budget de rekeningen die de cliënt indient voor de geleverde ondersteuning. De wetgever beoogt mede door middel van het trekkingsrecht fraude met pgb’s tegen te gaan en daarmee de houdbaarheid van het pgb te vergroten. Het trekkingsrecht geldt voor alle pgb’s in de Wmo en de Jeugdwet, dus ook voor pgb’s voor incidentele betalingen voor bijvoorbeeld woningaanpassingen, hulpmiddelen en incidentele vervoerskosten.
Artikel 4 Bestedingsmogelijkheden pgb
Dit artikel geeft aan welke activiteiten niet uit een pgb mogen worden betaald. Het betreft geen limitatieve opsomming; komt een onderwerp niet in de opsomming voor, dan betekent dit niet dat het wel of niet uit een pgb gefinancierd mag worden. Er is over het onderwerp alleen nog geen uitspraak gedaan.
De gespreksvoerder zal dan aan de hand van wet -en regelgeving en jurisprudentie bepalen of het onderwerp betaalt mag worden uit het pgb.
Artikel 5 Gebruikelijke hulp
Dit artikel bepaalt dat geen individuele voorziening wordt toegekend, wanneer er sprake is van gebruikelijke hulp.
HOOFDSTUK 4. HOOGTE EN TARIEVEN JEUGDHULP
Artikel 6 Pgb bij besteding sociaal netwerk
De in dit artikel genoemde maximale tarieven zijn overgenomen uit de door de AWBZ gehanteerde systematiek en hangt samen met het gegeven dat leden van het sociaal netwerk en/of andere particulieren, voor de uitvoering van het pgb, niet of nauwelijks ‘overheadkosten’ kennen. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld een organisatie.
In het kader van het ‘maatwerkprincipe’, kan het college van het bepaalde in het derde lid afwijken wanneer de dienstverlener aantoont dat het pgb niet toereikend is.
HOOFDSTUK 5 INWERKINGTREDING, CITEERTITEL
Deze artikelen spreken voor zich.
Ziet u een fout in deze regeling?
Bent u van mening dat de inhoud niet juist is? Neem dan contact op met de organisatie die de regelgeving heeft gepubliceerd. Deze organisatie is namelijk zelf verantwoordelijk voor de inhoud van de regelgeving. De naam van de organisatie ziet u bovenaan de regelgeving. De contactgegevens van de organisatie kunt u hier opzoeken: organisaties.overheid.nl.
Werkt de website of een link niet goed? Stuur dan een e-mail naar regelgeving@overheid.nl